top of page

ABOUT US

hf-09.png

As Intermed Medical and Health Services, we started to serve in the sector in 2006 with the sale of individual medical equipment.


With the high demand from our patients, we expanded the product group and became an expert company by importing Respiratory Group products from abroad as well as Medical Equipment Rental Service.

​ ​

In order to match our service quality and contribute to our customer satisfaction, we use equipment that is certified in terms of quality and reliability in the products we rent and sell.

​ ​

Our team of nurses and healthcare professionals working in patient services are responsible for patient relatives or patient care for equipment such as respirators (Home Type Ventilator, Bipap, Bipap St, Cpap, Oxygen Concentrator, Bedside Monitor, Nutrition Pump, Infusion Pump, Pain Pump) to be used in the home process. Provides free training to the nurse team.

​ ​

As INTERMED Medical and Health Services employees, who are always open to innovations and aim to be a pioneer in this sense, we work with a focus on customer satisfaction, not sales.

​ ​

On behalf of our entire working team, we would like to thank our families and institutions who have believed and trusted us and added value to us.

​ ​

We will continue to be with you 24/7 with Rental and Sales service by combining the best service with the best quality products in Home Care Devices.

Hizmet kalitemizle örtüşmesi ve müşteri memnuniyetimize de katkı sağlaması adına kiralama ve satış yaptığımız ürünlerde kalite ve güvenilirlik açısından belgelenmiş ekipmanlar kullanmaktayız.

Hasta hizmetlerinde çalışan hemşire ve sağlık memuru ekibimiz ev sürecinde kullanılacak solunum cihazları ( Ev Tipi Ventilatör, Bipap, Bipap St, Cpap, Oksijen Konsantratörü, Hasta Başı Monitörü, Beslenme Pompası, İnfüzyon Pompası,Ağrı Pompası ) gibi ekipmanlar için hasta yakınları veya hasta bakımından sorumlu hemşire ekibine ücretsiz eğitim vermektedir.

Her zaman yeniliklere açık olan ve bu anlamda öncü olmayı hedef koyan İNTERMED Medikal ve Sağlık Hizmetleri çalışanları olarak, satış amaçlı değil müşteri memnuniyetini öncelikli tutup hizmet odaklı çalışmaktayız.

Çalışan tüm ekibimiz adına bugüne kadar bize inanıp güvenen, bize değer katan ailelerimize ve kurumlarımıza sonsuz teşekkürler.

Evde Bakım Cihazlarında iyi hizmeti en kaliteli ürünlerle birleştirip Kiralama ve Satış hizmeti ile 7/24 yanınızda olmaya devam edeceğiz.

bottom of page