PHILIPS TRILOGY 100
VENTİLATÖR CİHAZI

Gelişmiş ventilatör teknolojisiyle üretilmiş olan Trilogy 100, hastalarınızın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilen solunum modlarına sahiptir. Çok çeşitli uygulama imkânlarına sahip yaşam destek ventilatörü Trilogy 100; Respironics firması tarafından geliştirilmiş eşsiz bi-level teknolojisini, solunum hastalıklarının takibindeki üstün yeteneği ile birleştirmiştir. Kolay kullanılan bir menüye sahiptir. Hem volüm kontrol hem de basınç kontrol modunda, hava kaçaklı ve valfli iki çeşit hasta devresi ile kullanılabilmektedir. Yetişkinlerde ve çocuklarda(>5kg), invaziv ve noninvaziv solunum desteği ihtiyacını karşılayan, ihtiyaca uygun seçilebilen çeşitli aksesuarlara sahiptir. Cihazın esnek kullanımı alanı, solunum yetmezliğinin zamanla olan değişkenliğine uyumlu bir şekilde ayarlanabilmesini sağlar.

TRILOGY1.png

Cihaz pasif ekshalasyon portlu(hava kaçaklı) devre ile kullanıldığında, PHILIPS Respironics’in eşsiz AutoTrak ve AVAPS teknolojilerinin kullanımına imkân tanır. AutoTrak Algılama teknolojisi; istenmeyen hava kaçaklarının, cihaz tarafından tespit edilerek mükemmel derecede tolere edilmesini sağlamaktadır.

AutoTrak, hastanın soluk alıp vermesinde cihaz ile hasta arasındaki senkronizasyonun bozulmasını engeller. Hem invaziv hem de non-invaziv solunum desteği için seçilebilen AVAPS uygulaması, ayarlanan sınırlar dâhilinde hastanın ihtiyacına göre otomatik basınç destek ventilasyonu yapabilmektedir. Hastanın ihtiyacı olan ve değişkenlik gösteren hava miktarını, hastanın solunum gayretine tamamen uyumlu olarak verir. Böylece hastanın konforunu ve tedaviyi kabulünü artırmış olur.

TRILOGY2.png

4 saatlik dahili, 4 saatlik değiştirilebilir toplam 8 saate kadar dayanabilen bataryası vardır. Hastane veya dışında doğrudan elektrik kaynağına ihtiyaç duymadan uzun süre hastanın mobilitesini sağlar. Düşük basınçlı (15litre/dk) oksijen giriş bağlantısına sahiptir. İstenirse kullanıcı tarafından takılıp çıkartılabilen 4 saatlik yedek batarya temin edilebilir. Oldukça büyük ve renkli LCD ekranından uygulama parametreleri, anlık tedavi verileri ve alarmların takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. LCD ekranındaki parametrelerin görselliği isteğe göre değiştirilebilir. Ayarlanan tüm parametreler, seçilen ikincil bir menüye girilebilir. Gerektiğinde kolaylıkla 2. menü doğrudan aktif hale getirilerek zaman kaybının önüne geçilmiş olur. Bu özellik, hastanın durumundaki değişikliklere göre yedek menünün aktif hale getirilmesiyle, cihazın evde kullanımını kolaylaştırır. Cihazın hava girişi çıkartılabilir olup yüksek seviyede dezenfeksiyona imkan sağlamaktadır.